Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Çörek Otu Yağı 250 ml

 | Yorumlar 12
Yorum Yap
220,00 TL
220,00 TL

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek Otu Yağı timokinon, antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel ve antikanserojen etkiye sahip bir bileşendir. Linoleik asit, oleik asit gibi doymamış yağ asitleri ve bazı doymuş yağ asitleri içermektedir. Linoleik asit vücutta üretilmeyen yağ asitlerinden biridir.

Çörek Otu Yağı birçok mineralin (çinko, kalsiyum, demir, selenyum, magnezyum ve amino asitler gibi) yanı sıra vitamin (A vitamini, C vitamini, B1, B6, biotin, niasin ve folik asit gibi) içeriği olarak da oldukça zengindir. Zengin içeriği sayesinde sağlıkla ilgili olumlu etkiler sağlar.

Çörek Otu Yağının Bilimsel Faydaları

Yapılan bilimsel araştırmalarda Çörek otu Yağının burun mukozasındaki tıkanıklığı, burun kaşıntısını, burun akıntısını, hapşırma ataklarını, konka hipertrofisiyi ve mukozal solgunluğun varlığını azaltabildiğini göstermektedir.

Mevcut bulgular, Çörek Otu Yağının bileşenlerinin antialerjik etkilerinin alerjik rinite atfedilebileceğine dair kanıtlarla tutarlıdır.

Ayrıca, diğer antialerjik ilaçların etkilerinden kaçınılması gerektiğinde alerjik rinit tedavisinde Çörek Otu Yağı kullanımı düşünülebilir.

Endonezya Farmakoloji ve Terapi Dergisi’nde yayımlanan bilimsel çalışmada; nikotine maruz kalan vücutlarda, çörek otu yağının hemoglobin ve toplam kolesterol düzeylerine etkisi incelenmiştir. Kolesterolün düştüğü tespit edilmiştir.

Huma Çörek Otu Yağı Özellikleri

- Yerli ata tohumundan üretilmiştir.
- Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiştir.
- Katkı maddesi ve zararlı kimyasallar içermez.
- Vegan üründür. Üretim aşamasında hayvansal gıda kullanılmamıştır.
- Doğal, bitkisel ve yerli üretimdir.

Soğuk sıkım tekniği; yüksek nitelikli bitkisel yağların üretiminde kullanılan tekniklerdendir. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen yağlar daha yüksek oranlarda antioksidanlar, fenolik bileşikler, fosfatidler, karotenoidler ve fitosteroller gibi bazı maddeleri içerirler.

Soğuk sıkım yağların ısıtılmamalıdır. Sıcaktan ve güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır.
 

Huma Çörek Otu Yağı Kullanımı

Çörek otu yağını aç karnına yetişkinler 1 tatlı kaşığı, çocukların tok karnına 1 tatlı kaşığı tüketmesi tavsiye edilmektedir.
Huma Çörek Otu Yağı İçindekiler
İçindekiler: Black Seed Oil (Saf Çörek Otu Yağı).
BENZER ÜRÜNLER
Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml - HUMA yeni
Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml
    (1 Yorum)
220,00 TL
Kenevir Tohumu Yağı 100 ml
    (6 Yorum)
175,00 TL
Hindistan Cevizi Yağı 100 ml
    (21 Yorum)
65,00 TL
Keten Tohumu Yağı 250 ml
    (4 Yorum)
180,00 TL
Udi Hindi Yağı 100 ml
    (16 Yorum)
160,00 TL
Kekik Yağı 20 ml
    (10 Yorum)
70,00 TL
Nioli Yağı 20 ml
    (4 Yorum)
130,00 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.