Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Öksürük Otu Ekstraktlı Macun 220 g

 | Yorumlar 3
Yorum Yap
195,00 TL
195,00 TL

Huma Öksürük Otu Ekstraktlı Macun Kullanımı

Huma Öksürük Otu Ekstraktlı Macun, 2 yaş sonrası için kullanıma uygundur.
 
Günde 3 defa; yemeklerden 30 dakika önce çocukların bir çay kaşığı, yetişkinlerin 1 tatlı kaşığı kullanması tavsiye edilir.
 
Kullanmadan önce karıştırınız.
 
Uyarı: Hamilelerin, emziren annelerin ve çocukların kullanmadan önce doktora danışmaları önerilir.

Huma Öksürük Otu Ekstraktlı Macun İçindekiler

İçindekiler: Bal (Çam Balı), Öksürük Otu, Zerdeçal, Çörek Otu, Hatmi, Adaçayı, Papatya, Meyan Kökü Ekstresi, Kekik, Üzüm Çekirdeği Ekstresi, Propolis.

Bal: Boğazı yumuşatarak yutkunmayı kolaylaştıran bal, öksürüğün kesilmesine yardımcı olur. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) balı, güvenli ve düşük maliyetli olması nedeni ile bir yaşından büyük çocuklarda öksürük tedavisi için önermektedir.
Öksürük Otu: Adından anlaşılacağı üzere öksürük otu öksürüğün kesilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda nezle, grip dönemlerinde vücudun toparlanmasına destek sağlar.
Zerdeçal: Ses kısılmasını ve öksürüğün azalmasını destekler. Boğaz ağrısının ve bademcik iltihaplanmasını da önlemeye yardımcı olur.
Çörek Otu: Kış aylarında nezle, grip gibi hastalıkların yol açtığı öksürüğe iyi gelir ve bronşların temizlenmesine yardımcı olur.
Hatmi: "Öksürük Kesen" olarak bilinen Hatmi çiçeği göğüs yumuşatıcı ve tahrişleri giderici etkiye sahiptir.
Adaçayı: Toksin atıcı etkisi vardır. Bu özelliğinden dolayı üst solunum yolları enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı gıda olarak kullanılabilir.
Papatya: Sinüzit, nezle ve soğuk algınlığına iyi gelen papatya çayı, boğaz ağrıları ve öksürüğün giderilmesine yardımcı olur.
Meyan Kökü Ekstresi: Uzun yıllardır geleneksel tıpta öksürük için kullanılan Meyan Kökü Ekstresi için bir çok araştırma yapılmıştır. Araştırmaların sonucunda hem antienflamatuar hem de antioksidan özelliklere sahip olduğu görülmüştür. Yapılan bir araştırmada meyan kökü içindeki bileşenlerin öksürük sıklığını yüzde 30 ila 78 oranında azaltabileceğini ortaya çıkmıştır.
Kekik: Öksürüğü azaltma ve göğüs tıkanıklığını rahatlatmak için kekiğin faydaları araştırmalarla kanıtlanmıştır. Özellikle taze kekikteki yağların solunum güçlüğünde rahatlatıcı bir etki gösterdiği görülmüştür.
Üzüm Çekirdeği Ekstresi: Yapılan araştırmalarda üzüm çekirdeklerinin enfeksiyonlara karşı güçlü bir koruma özelliği bulunduğu görülmüştür. Üzün çekirdiği, antiviral etkisi ile vücudu bakterilere karşı korumakta destek olur.
Propolis: Öksürük ve ağız yaralarının iyileşmesinde yardımcı olan propolis, bal ile birlikte kullanıldığında daha etkili olur.
BENZER ÜRÜNLER
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.