Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Siyah Üzüm Çekirdeği 200 g

 | Yorumlar 6
Yorum Yap
60,00 TL
60,00 TL

Huma Siyah Üzüm Çekirdeği (Öğütülmüş)

Üzüm çekirdeği fenolik asit, antosiyanin, flavonoid, oligomerik proantosiyanidin kompleksleri (OPC) gibi antioksidanlar bakımından zengindir ve aynı zamanda güçlü bir proantosiyanidin kaynağıdır.
 
Alerjinin iyileştirilmesinde yardımcıdır.
Proantosiyanidinlerin antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar, antialerjik ve vazodilatatör etkilerinin olduğu bilinmektedir (Rice-Evans ve ark 1996, Chen ve ark 1996).
Üzüm çekirdeği, cilt sağlığından kan dolaşımına kadar vücudun hem iç hem de dış birçok alanına fayda sağlıyor. Bu da siyah üzüm çekirdeğini sadece bir meyvenin çekirdeği olmaktan öteye taşıyarak takviye edici gıdaların vazgeçilmezi yapıyor.
Birçok araştırma üzüm çekirdeği tozunun sağlık üzerinde birden fazla faydaya sahip olduğunu gösterir. Doğru bir tedavi ve beslenme programına ek olarak üzüm çekirdeği tozu alımının sağladığı etkilerden bazıları şunlardır:
 
Kalp sağlığını desteklemeye yardımcıdır.
100-800 mg daha düşük doz ile hem sistolik kan basıncında hem de diyastolik kan basıncı azalma görülmüştür.* Aynı zamanda prehipertansiyon tablosuna sahip kişilerde üzüm çekirdeği tozu kullanımı sonucu kan basıncı düşerken egzersiz sırasında oksijen dağıtımının arttığı tespit edilmiştir.** Özellikle aile geçmişinde kalp rahatsızlığı bulunan kişilerde önleyici bir tedbir olarak üzüm çekirdeği tozu kullanımı önerilir. Kanın sulanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun demir eksikliğine gidermesine destek olur.
 
Yara ve varislerin iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur.
Yapılan çalışmalarla antiinflamatuar, antibakteriyel ve antimikrobiyal etkinin yara iyileşmesinde aktif rol oynadığı tespit edilmiştir. Üzüm çekirdeği ekstresi içinde bulunan proantosiyanidinler, vasküler endotelyal büyüme faktörünün salınımını tetikler ve topikal olarak uygulanması halinde yaranın kasılmasına ve kapanmasına yardımcı olur.*** Damar duvar yapısını koruduğundan, varis genişlemelerinin önüne geçer.
Kemik sağlığını destekler.
Üzüm çekirdeği tozunun kemik oluşumu, yoğunluğu, gücü üzerinde olumlu bir etkisini göstermiş ve kolajen sentezini iyileştiren bulgular ortaya çıkarmıştır. Özellikle romatoid artrit gibi eklemlerde şiddetli iltihaplanmaya neden olan ve kemik yıkımı ile ilişkilendirilen rahatsızlıklarda üzüm çekirdeği tozu kullanımının iltihaplanmayı azalttığı tespit edilmiştir.****
 
Radyasyonun yol açtığı zararları önlemeye yardımcı olur.
Ratlar üzerinde yapılan bir çalışmada (Gladine ve ark 2007), oksidatif stres şartlarında içlerinde üzüm çekirdeği tozununda bulunduğu bitkisel polifenollerin karaciğer ve kan plazmasında önemli düzeyde antioksidan etkilerinin olduğu belirlenmiştir. Başka bir çalışmada (Çetin ve ark 2008) ise radyoterapi kaynaklı radyasyonun sıçan karaciğerinde yol açtığı oksidatif stresi üzüm çekirdeği tozunun azalttığı kanısına varılmıştır.
 

Huma Siyah Üzüm Çekirdeği Kullanımı

- Yetişkinlerin günde 1 tatlı kaşığı, çocukların günde 1 çay kaşığı kullanılması önerilmektedir.
- Yoğurt, bal, pekmez gibi ürünlerle karıştırılarak tüketilebilir.
 
Not: Kan sulandırıcı kullananların ve tansiyon düşüklüğü yaşayanların dikkatli kullanması tavsiye edilir.

Huma Siyah Üzüm Çekirdeği Saklama Koşulları ve Raf Ömrü

- Serin ve kuru yerde, ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
- Raf ömrü 2 yıldır.

Huma Siyah Üzüm Çekirdeği İçindekiler

İçindekiler: Vıtıs Vınıfera (Siyah Üzüm Çekirdeği)
BENZER ÜRÜNLER
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.