Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Melatonin 60 tablet

 | Yorumlar 8
Yorum Yap
210,00 TL
210,00 TL

Melatonin nedir?

Melatonin (N-asetil-5-metoksitriptamin) doğada, tüm canlı organizmalarda bulunan vücudun biyoritmini düzenlemekten sorumlu bir hormondur.
Melatonin üretiminin azalması yaşa bağlıdır. Yani yaş ilerledikçe melatonin üretimi de genellikle azalır.
Melatonin düzeyinin normal değerlerin altında olması, başta uyku bozukluğu olmak üzere yorgunluk, hâlsizlik, çarpıntı, kaygı bozukluğu, depresyon ve cinsel isteksizlik gibi pek çok rahatsızlığa yol açabilir.

Melatonin hormonunun bilimsel faydaları nelerdir?

Melatonin antioksidan enzimleri uyarıcı, beyin dokusunu oksidatif hasardan koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca kanser hücrelerinin çoğalmasını, tümör büyümesini engelleyici özellikleri bulunmaktadır.
Melatoninin En Önemli Fonksiyonları Antioksidan Özellikleri
Melatonin hormonu antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık/savunma sistemi güçlendirmeye, sinir ve enerji sistemini, uykuyu, periyodik davranışların ritmini düzenlemeye, ödem azaltmaya ve tümör gelişimini engellemeye destek olur.
Melatoninin Ruh Halinin Düzenlenmesindeki Rolü
Melatonin hormonunun ruh halinin düzenlenmesinde rolü vardır. Uyku/uyanma döngülerini ve üremeyi düzenlemektedir. Ayrıca kaygıyı azalttığı ve bağışıklığı uyardığı bilinmektedir. Oksidatif strese karşı en doğal antioksidandır.
Dikkat eksikliği/hiperaktivite ve uyku başlangıcında bozukluğu olan çocuk hastalar içinde etkili olduğu belirtilmiştir.
 
Melatoninin Fayda Görüldüğü Diğer Alanlar
Melatoninin, irritabl bağırsak sendromu, Crohn hastalığı, ülseratif kolit ve nekrotizan enterokolit dahil olmak üzere çeşitli gastrointestinal hastalıklara karşı koruyucu etkileri olduğu da bilinmektedir.
 
Melatonin gıda takviyesi olarak alındığında fibromiyalji semptomlarını azaltmaya yönelik olup, yaşam kalitesini arttırıcı görevde rol oynamaktadır.
Melatonin eksikliğini önlemek için gıda takviyesi şeklinde veya gıda ile dışarıdan alınmalıdır.
 
Yukarıda bahsedilen konuların detayları ve melatoninin fayda görüldüğü diğer alanlar hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Huma Liva Melatonin Kullanımı

- 18 yaş ve üzeri içindir.
- Gece yatmadan bir iki saat önce 1 tablet bol su ile alınması önerilmektedir.
Uyarılar: Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Ürünün içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı duyarlılığınız varsa kullanmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

Huma Liva Melatonin İçindekiler

İçindekiler: Sorbitol, Melatonin.
BENZER ÜRÜNLER
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.