Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Omega 3 Balık Yağı 153 ml

 | Yorumlar 3
Yorum Yap
255,00 TL
255,00 TL

Balık Yağı, Omega-3 Nedir?

Balık yağı, kalp ve dolaşım sistemini etkileyen hastalıkların önlenmesinde en yaygın kullanılan gıda takviyesidir. Balık yağı, içerisinde Omega-3 yağ asidi, Dokosaheksaenoik Asit (DHA), Eikosapentaenoik Asit (EPA), D Vitamini gibi insan vücudunun ihtiyacı olan birçok besin değerini içinde barındırır. Vücutta üretilemeyen balık yağı aynı zamanda insan bedeninde depolanamaz. Bu nedenle düzenli şekilde balık yağı kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
İnsanın fizyolojik gelişiminde ve beslenmesinde Omega-3 besin değerinin alınması çok önemlidir. Vücutta üretilemeyen Omega-3 yağı dışarıdan takviye olarak alınmalıdır. Kasların gelişebilmesi ve hücrelerin çoğalabilmesi için vücudun Omega-3 yağ asidine ihtiyacı vardır.
 
İnsan fizyolojisinde üç Omega-3 yağ asidi etkilidir. Bunlar; Alfa Linolenik Asit (ALA), Eikosapentaenoik Asit (EPA) ve Dokosaheksaenoik Asit (DHA)’dır. Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve Eikosapentaenoik Asit (EPA) beyin gelişimi ve retina yapısının korunmasında önemli role sahiptir.
 
Dokosaheksaenoik Asidin (DHA) anne tarafından alınması fetüsün ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimini destekler.

Huma Omega-3 Balık Yağı

Huma Omega-3 Balık Yağı, çok yüksek oranda Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve Eikosapentaenoik Asit (EPA) içerir. Bu da beyin gelişiminde oldukça önemlidir. Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur. Konsantrasyonu arttırır.
Omega-3 Balık Yağı, romatizmal eklem ağrılarının, yaşanan eklem sertliklerinin, eklem hassasiyetlerinin azalmasına ve iyileşmesine destek olur.
Retina yapısının korunmasında önemli rolü olan Omega-3 Balık Yağı, cilt bakımı içinde kullanılabilecek gıda takviyesidir. Yaşlanma karşıtı etki sağlar ve güneş lekelerini azalmasını sağlar.
Omega-3 Balık Yağı gıda takviyesi düzenli olarak alınırsa grip, soğuk algınlığı gibi sıkça görülen rahatsızlıkların da görülmesinin azalmasına destek olur.

Huma Omega-3 Balık Yağı Özellikleri

- 1 ölçekte (5,1 ml); 4.488 mg Balık Yağı, 1.647 mg Omega-3 Yağ Asitleri, 749 mg Eikosapentaenoik Asit (EPA), 543 mg Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve 90 mg E Vitamini vardır.
- Hem yetişkinlerde hem çocuklarda kullanılabilir.
- Bitkisel özler içerir.
- Şeker, koruyucu ve renklendirici içermez.
- Doğal ve yerli üretimdir.
 

Huma Omega-3 Balık Yağının Sahip Olduğu Sertifikalar

- API/GMP Certification
- FSSC 22000 Certification
- HACCP Certification
- Halal Certification
- Friends Of The Sea Certification
- Marine Stewardship Council Certification
Huma Omega-3 Balık Yağı Nasıl Tüketilir?
4 – 10 yaş arası çocuklarda günde bir defa 1,7 ml (yarım çay kaşığı); 11 yaş ve üzeri yetişkinlerde tek seferde üç defa 1,7 ml (5,1 ml; 1 tatlı kaşığı) kullanımı tavsiye edilmektedir.
 
Tok karnına kullanılması önerilir.
 
Kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve üç ay içerisinde tüketilmesi önerilmektedir.

Huma Omega-3 Balık Yağının İçindekiler
İçindekiler: Balık Yağı (Omega-3, EPA, DHA), Çörek Otu Yağı, DL-alfa-tokoferil asetat, Limon Yağı.
 
SON BAKILAN ÜRÜNLER
Çok satan ürünleri bu alanda görebilirsiniz.
Propolis 20 g
    (4 Yorum)
85,00 TL
Siyah Üzüm Çekirdeği 200 g
    (6 Yorum)
60,00 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.